Broneeri aeg

Leia sobiv spetsialist

  • Kati Külm

    Psühhiaater

    Olen töötanud inimestega, kellel on psühhootilised häired (nt skisofreenia ja skisoafektiivne häire), samuti meeleolu- (depressioon ja bipolaarne häire) ning ärevushäired. Lisaks oman kogemust ka teiste psüühika- ja käitumishäirete diagnostikas ja ravis. Minu erihuviks on töö neuroarenguliste eripäradega (aktiivsus- ja tähelepanuhäire ehk ATH, autism) inimestega, eeskätt nende avaldumine, diagnostika ja ravi naistel. Alates ülikoolist olen huvitunud psühhedeelikumide kasutamise võimalustest psühhiaatrilises ravis.

    Töökogemus

    Lõpetasin psühhiaatria eriala residentuuri 2019. aastal. Aastatel 2019 kuni 2021 töötasin SA PERH Psühhiaatriakliiniku esmaste psühhooside osakonnas. Alates 2021. a olen töötanud SA Viljandi Haigla psühhiaatriakliiniku psühhiaatrilise sundravi osakonnas. Lisaks olen regulaarselt teinud erakorralise psühhiaatria osakondades valvepsühhiaatri tööd. 2022. aastal jäin vanemapuhkusele, mille kõrvalt olen töötanud väikese koormusega AS Elora Keila Haiglas õendushooldus osakonnas psühhiaater– konsultandina.

    Lisaks olen aktiivselt tegelenud koolitamisega. Olen õpetanud tulevasi vaimse tervise õdesid Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis, koolitanud kolleege psüühikahäirete märkamise, ravi ja patsiendiga suhtlemise osas nii Viljandi Haiglas kui ka Elora Keila Haiglas ning osalenud Tervise Arengu Instituudi alkoholi tarvitamise häire koolitusel lektorina. Aastatel 2018 – 2020 olin psühhopatoloogia õppejõud Holistika Instituudis. Lisaks olen teinud ettekandeid erialastel konverentsidel ja seminaridel Eestis.

    Kuulun Eesti Psühhiaatrite Seltsi ning olen olnud seltsi noorpsühhiaatrite sektsiooni juhatuse liige. Samuti olen SA Teraapia Arenduseks ja Innovatsiooniks Psühhedeelikumidega (SA TAIP) nõukogu liige.

    Olulisemad läbitud täiendkoolitused

    • DBT for Complex PTSD: An evidence based multicomponent program to treat the sequelae of interpersonal violence during childhood and adolescence  (Eesti Kognitiivse ja Käitumisteraapia Assotsiatsioon)
    • Neuropsühhofarmakoloogia intensiivkursus, School of Neuropsychopharmacology, (ECNP – European College of Neuropsychopharmacology, Suurbritannias, Oxfordis)
    • Psühhoanalüütilise psühhoteraapia baaskoolitus
    • Kognitiiv-käitumisteraapia baaskoolitus
    • Pereteraapia baaskoolitus

    Töökeeled

    • Eesti
    • Inglise
  • Viljar Veede

    Psühhiaater

    Psühhiaatrina oman laialdast kogemust eelkõige meeleoluhäirete (nagu depressioon ja bipolaarne häire), ärevushäirete, aktiivsus- ja tähelepanuhäire (ATH), traumaspektri häirete (nagu PTSH) ja sõltuvushäirete diagnostika ning ravi valdkondades. Minu erihuviks on pikemat aega olnud psühhedeelikumide kasutamisvõimalused psühhiaatrilises ravis.

    Töökogemus

    Lõpetasin psühhiaatria eriala residentuuri 2019. aastal. 2019.-2021. a töötasin SA PERH Psühhiaatriakliiniku mittepsühhootiliste kriiside osakonnas. Alates 2021. a olen töötanud SA PERH Psühhiaatriakliiniku polikliinikus ja teinud regulaarselt valvetööd erakorralise psühhiaatria vastuvõtuosakonnas. 2021.-2024. a töötasin psühhiaatrina Confido Meditsiinikeskuses, kus olin ketamiini infusioonravi teenuse üks asutajatest ning kolme aasta vältel ketamiinravi teenuse juht.

    Olen teinud ettekandeid arvukatel erialastel konverentsidel, seminaridel ja koolitustel Eestis. Olen üle 5 aasta olnud õppejõud Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis.

    Olen Eesti Psühhiaatrite Seltsi liige ja endine juhatuse liige. Samuti olen SA Teraapia Arenduseks ja Innovatsiooniks Psühhedeelikumidega (SA TAIP) üks asutajaliige ning nõukogu esimees.

    Olulisemad läbitud täiendkoolitused

    • Ketamine-Assisted Psychotherapy (KAP) Theory and Methodology (Fluence Inc., USA)
    • Neuropsühhofarmakoloogia intensiivkursus, School of Neuropsychopharmacology (ECNP – European College of Neuropsychopharmacology, Suurbritannia, Oxford)
    • DBT for Complex PTSD: An evidence based multicomponent program to treat the sequelae of interpersonal violence during childhood and adolescence  (Eesti Kognitiivse ja Käitumisteraapia Assotsiatsioon)

    Töökeeled

    • Eesti
    • Inglise
  • Heldi McCaskill

    Tegevusterapeut

    Tegevusterapeudina oman kogemust laste, noorte ja täiskasvanutega peamiselt trauma, psühhootiliste häirete, isiksusraskuste ning aktiivsus-tähelepanuhäire (ATH) kontekstis. Minu erihuviks on sensoorse integratsiooni ja töötluse hindamine ja teraapiavõimalused. Oma töös kasutan lisaks tegevusteraapia meetoditele narratiivteraapia praktikaid.

    Minu vastuvõtule on oodatud lapsed alates 7. eluaastast ja täiskasvanud.

    Töökogemus

    Lõpetasin tegevusteraapia bakalaureuseõppe cum laude 2012. aastal University of East Anglia-s. Töötasin tegevusterapeudina 2013.-2021. a Londonis psühhiatriahaigla akuutosakonnas, ambulatoorses psühhiaatriakliinikus ja kohtupsühhiaatria haiglas. Lisaks tegevusterapeudi kliinilisele tööle olin tegevusteraapia osakonna juhataja ning haigla juhatuse liige. 2021.– 2022. a olin Ohvriabis Vägivallast loobumise toetamise teenuse juht. 2022. a naasin tegevusterapeudina kliinilise töö juurde Confido Meditsiinikeskuses, kus lisaks täiskasvanutele alustasin tööd laste ning noorukitega. 2024. a lõpetasin sensoorse integratsiooni magistriõppe cum laude Sheffield Hallam University-s. Käesolevalt olen narratiivteraapia superviseeritud põhiväljaõppes Institute of Narrative Therapy-s.

    Alates 2021. aastast olen külalisõppejõud Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis. Lisaks olen teinud ettekandeid seminaridel, koolitustel ja konverentsidel Suurbritannias ning Eestis.

    Olen Eesti Tegevusterapeutide Liidu juhatuse liige, Eesti Sensoorse Integratsiooni Liidu asutajaliige ja juhatuse liige ning Suurbritannia Tegevusterapeutide Assotsiatsiooni liige.

    Olulisemad läbitud täiendkoolitused

    • Narratiivteraapia tase 1 & 2 (Institute of Narrative Therapy, Suurbritannia)
    • Dual diagnosis interventions in adult mental health settings (King’s College London, Suurbritannia)
    • Therapeutic community for personality disorders (Therapeutic Community Accredited Training, Suurbritannia)

    Töökeeled

    • Eesti
    • Inglise
  • Ann-Marii Vilk

    Psühholoog

    Psühholoogina aitan lahti arutada probleeme meeleolu, ärevuse, suhete, kriiside ja trauma valdkondades. Oman kogemust ka neuroarenguliste eripärade (aktiivsus-tähelepanuhäire ehk ATH ja autism) hindamisel ja toimetuleku toetamisel. Noortega töötamisel pean oluliseks pere ja lähedaste rolli ning kaasatust protsessi.

    Töötan individuaalselt noorukitega alates 12. eluaastast ning täiskasvanutega.

    Töökogemus

    Psühholoogia eriala omandasin Tartu Ülikooli magistriõppes, mille lõpetasin cum laude 2022. aastal. Olen omandanud mitmekülgset töökogemust nii haiglates, koolis kui ka erapraksistes töötades. Aastatel 2023-2024 läbisin kliinilise psühholoogia riikliku kutseaasta SA PERH Psühhiaatriakliinikus ning SA Tallinna Lastehaiglas, mille käigus sain väärtuslikku kogemust nii väikelaste, noorukite kui ka täiskasvanute psühhiaatriliste häirete hindamisel ja ravis. Käesolevalt töötan lisaks SA PERH Psühhiaatriakliiniku esmaste psühhooside integratiivravi osakonnas ning nooremlektorina Tartu Ülikoolis, õpetades bakalaureuse tudengitele nõustamise põhialuseid ja suhtlemispsühholoogiat.

    Olulisemad läbitud täiendkoolitused

    • Kognitiiv-käitumisteraapia baaskoolitus
    • Traumat kogenud klientide nõustamine
    • Sõltuvusprobleemide hindamine ja sekkumine
    • Pereteraapia algkoolitus

    Töökeeled

    • Eesti
    • Inglise
  • Johanna Hark

    Psühholoog

    Minu poole võib pöörduda ärevus- ja meeleoluhäirete, madala enesehinnangu ning suhteprobleemide korral. Pikaajaliseimat kogemust ning mitmekülgseimaid teadmisi oman neuroarenguliste eripärade hindamisel ja nendega toimetuleku toetamisel. Psühholoogina pean oluliseks hinnanguvaba ja toetava keskkonna loomist, et inimene pääseks ligi peidetud osadele ja ressurssidele iseendas.

    Töötan individuaalselt täiskasvanutega.

    Töökogemus

    Olen lõpetanud Tallinna Ülikoolis bakalaureuseõppe psühholoogia erialal ning Tartu Ülikooli magistriõppe cum laude spetsialiseerumisega kliinilisele psühholoogiale. Alates 2022. aastast olen töötanud psühholoogina rehabilitatsioonimeeskondades, nõustades psüühikahäirega inimesi ja nende lähedasi. 2023-2024 läbisin Tartu Ülikooli kliinilise psühholoogia kutseaasta SA PERH Psühhiaatriakliinikus.

    Olulisemad täiendkoolitused

    • Kognitiiv-käitumisteraapia baaskoolitus
    • Motiveeriva intervjueerimise algkoolitus

    Töökeeled

    • Eesti
    • Inglise
  • Mats Külm

    Psühholoog

    Pean oluliseks kliendi vajadustest ja ressurssidest lähtuvat aktsepteerivat, avatud, siirast ning konstruktiivset  teraapiasuhet. Kohtumisel püüame mõtestada, mõista ning vajadusel ka muuta kliendi psühholoogilist maailma. Minu erihuviks on neuropsühholoogiline hindamine ja tõlgendamine ning isiksuse eripärase uurimine ja toimetuleku parandamine.

    Töötan individuaalselt täiskasvanute ja noorukitega alates 14. eluaastast.

    Töökogemus

    Olen lõpetanud bakalaureuseõpingud Tallinna Ülikoolis psühholoogia erialal cum laude ning magistriõpingud Tartu Ülikoolis kliinilise psühholoogia suunal. 2021-2022 töötasin SA Viljandi Haigla sundravi osakonnas psühholoogina ning läbisin 2023-2024 kliinilise psühholoogi kutseaasta SA PERH Psühhiaatriakliinikus. Käesolevalt töötan veel lisaks SA PERH Psühhiaatriakliiniku polikliinikus.

     

    Olulisemad läbitud täiendkoolitused

    • Kognitiiv-käitumisteraapia baaskoolitus
    • Motiveeriva intervjueerimise alg- ja rakendaja koolitus
    • Vägivallariski hindamine (HCR-20 v3)
    • Nikotiinist loobumise nõustamine

    Töökeeled

    • Eesti
    • Inglise

Kasutame uuenduslikke ravimeetodeid